Home » Italienii au reacționat imediat după Kosovo

Italienii au reacționat imediat după Kosovo

Mijlocașul Dennis Man a avut o prestație foarte bună în Kosovo – România 0-3, iar italienii au reacționat imediat.

Autor al primului gol și al fazei din care a ieșit penalty-ul transformat de Răzvan Marin, Dennis Man a fost unul dintre cei mai buni jucători în Kosovo – România 0-3.

Ce au scris Italienii despre prestația lui Dennis Man, după Kosovo – România 0-3

Minutul 40 a adus primul gol al meciului de pe stadionul din Priștina. Dennis Man a înșirat mai mulți adversari, a șutat din afara careului la colțul lung, iar plonjul lui Muric a fost inutil.

Același jucător a fost faultat în careu în minutul 51, iar arbitrul central Aliyar Aghayev a acordat penalty, după consultarea sistemului VAR.

„S-au încheiat meciurile primei etape din Grupa C2 a Ligii Națiunilor. După ce Cipru a câștigat cu 1-0 în Lituania, Kosovo a…