Home » Peluza Sud a protestat împotriva lui Gigi Becali și Marcel Ciolacu

Peluza Sud a protestat împotriva lui Gigi Becali și Marcel Ciolacu

Suporterii CSA Steaua au protestat în timpul meciului cu Chindia Târgoviște la adresa lui Gigi Becali, patronul echipei FCSB, dar și a lui Marcel Ciolacu, prim-ministrul României.

Peluza Sud a protestat împotriva lui Gigi Becali și a lui Marcel Ciolacu la meciul dintre CSA Steaua și Chindia Târgoviște

Meciul dintre Chindia Târgoviște și CSA Steaua București s-a disputat marți, în cadrul primei etape din Liga 2, pe Stadionul „Eugen Popescu” și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Robert Moldoveanu, în minutul 3, respectiv Bogdan Chipirliu, în minutul 90+7.

Suporterii CSA Steaua au făcut deplasarea, într-un număr destul de mare, la Târgoviște și și-au încurajat echipa de la un capăt la celălalt al jocului. Pe lângă spectacolul pirotehnic, Peluza Sud a afișat mai multe bannere cu direcție către FCSB și susținătorii echipei lui Gigi Becali.