„Domnul Sprînceană nu este un emisar al României. Sunt mesajele personale ale unui român care trăieşte în Diaspora. Are părerile noii Administraţii din SUA. Presupun că nu erau aşteptări să îl sun pe Soroş să stea de vorbă în numele României cu Donald Trump”, a afirmat Marcel Ciolacu.
Acesta nu a spus că regretă decizia de a-l trimite pe Sprînceană să facă lobby pentru țara noastră după ce SUA au blocat eliminarea vizelor pentru români.
Precizările șefului Executivului au venit după ce Dragoș Sprînceană a declarat că Trump trebuie să ignore mesajele pro-Ucraina și pro-Franța venite din partea țării noastre, „deoarece avem un președinte interimar care nu va mai conta într-o lună sau o lună și jumătate”, referindu-se la Ilie Bolojan.
Dragoș Sprînceană și Lucian Romașcanu, trimișii lui Marcel Ciolacu în SUA
Pe 3 aprilie, premierul Marcel Ciolacu a anunțat, într-o discuție cu presa, că are în SUA doi…

Comentează