Home » Copenhaga îi va recompensa pe turiștii eco. Ei primesc reduceri la muzee și acces gratuit la atracții turistice

Copenhaga îi va recompensa pe turiștii eco. Ei primesc reduceri la muzee și acces gratuit la atracții turistice

  • Inițiativa CopenPay va fi disponibilă și în 2025.
  • 75.000 de turiști au participat în 2024, cu un succes major.
  • Copenhaga te plimbă gratis dacă vii cu trenul, nu cu avionul.
  • Primești reducere la muzeu dacă ajuți la curățenie în port.
  • Copenhaga îți dă bonus dacă stai mai mult de patru zile în oraș.
  • Închirierea de biciclete a crescut cu 29% în timpul CopenPay.
  • Turiștii pot călători gratuit dacă arată dovada faptelor bune.
  • Copenhaga face turismul responsabil un sport de masă.
  • Turiștii eco adună gunoi și primesc plimbări gratis cu barca.

Ce oferi – asta primești. Călătorești și câștigi dacă ești prieten cu natura. Copenhaga va recompensa turiștii care vizitează orașul într-un mod responsabil, în special prin promovarea transportului cu impact redus asupra mediului. Inițiativa se numește CopenPay și a fost testată în 2024 cu un succes uriaș.

Din iunie, inițiativa va fi extinsă și se va desfășura între 17 iunie și 17 august – turiștii…

Citeşte mai mult

Comentează

Your email address will not be published.