Home » Rodica Stănoiu a murit în condiții suspecte. Fosta ministră a Justiției fusese internată în spital cu urme de lovituri

Rodica Stănoiu a murit în condiții suspecte. Fosta ministră a Justiției fusese internată în spital cu urme de lovituri

Rodica Stănoiu a murit în condiții suspecte. Fosta ministră a Justiției fusese internată în spital cu urme de lovituri

Cu doar câteva zile înainte să moară, Rodica Stănoiu a fost internată la Spitalul „Alexandru Obregia” din București, a notat sursa citată. Când a ajuns la spital, femeia în vârstă de 86 de ani avea urme de lovituri la cap și în zona ochilor.

În ciuda acestui lucru, doctorii nu au anunțat poliția. La scurt timp după internare, Rodica Stănoiu a fost scoasă din spital, pe semnătură, de iubitul ei, un bărbat cu 50 de ani mai tânăr. După ce a fost externată, fosta ministră a Justiției a murit.

După înmormântare, apropiații Rodicăi Stănoiu au povestit că în ultima vreme era izolată complet și nu mai păstra legătura cu nimeni. Mai mult, nu mai răspundea la telefon, care, susține sursa citată, era controlat chiar de partenerul ei în vârstă de 36 de ani.

Un alt lucru care a stârnit semne de întrebare este că autopsia nu s-a făcut după ce a murit, iar Stănoiu a fost îngropată fără slujbă religioasă.

Rodica…

Citeşte mai mult

Comentează

Your email address will not be published.