Home » „Renunț la demisie din două motive”

„Renunț la demisie din două motive”

„Renunț la demisie din două motive”

Mitroi a explicat că decizia sa are două motive principale: asigurarea stabilității în județul Constanța și finalizarea proiectelor începute.

De ce a renunțat șeful CJ Constanța la demisie

Inițial, pe 18 decembrie, Florin Mitroi își anunțase intenția de a demisiona, invocând obstacole administrative și lipsa de implicare a unor factori decizionali. Cu toate acestea, luni, el și-a reconsiderat poziția, spunând că s-a răzgândit.

„Astăzi am decis să renunț la demisie din două motive, pentru constănțeni, pentru liniștea județului și pentru a duce proiectele mai departe. Dar, nu în ultimul rând, dacă ați observat în declarația mea de presă, motivul plecării mele a fost pentru că mă simt îngrădit, lucru pe care l-am spus de la început, când am ajuns să preiau Consiliul Județean, că atunci când voi simți că nu pot face lucruri mărețe pentru constănțeni, voi pleca”, a spus Mitroi, înaintea începerii unei…

Citeşte mai mult

Comentează

Your email address will not be published.