Două moțiuni AUR, dezbătute în aceeași zi în Parlament
În Camera Deputaților, de la ora 15.00, va fi dezbătută moțiunea împotriva ministrului Justiției, Radu Marinescu. Aceasta poartă titlul „Dreptate pentru România! Justiția trebuie să devină cu adevărat un serviciu public în slujba românilor”. O oră mai târziu, ministrul Marinescu este chemat la Ora Guvernului de către USR.
În Senat, de la ora 16.00, va fi dezbătută moțiunea împotriva ministrului de Interne, Cătălin Predoiu. Aceasta este intitulată „România are prea mult noroc pentru a mai avea nevoie de politicieni mediocri. Culpa morală și eșecul politic al ministrului Cătălin Marian Predoiu”.
Deputatul AUR Ștefăniță Avrămescu a explicat motivele depunerii acestor moțiuni: „Este vorba despre depunerea a două moțiuni simple, una împotriva ministrului de Interne, Cătălin Predoiu și una împotriva ministrului de Justiție Marinescu. Vorbim despre două…

Comentează