Home » „Sper să nu fim în situația să se vadă forța noastră reală”

„Sper să nu fim în situația să se vadă forța noastră reală”

„Sper să nu fim în situația să se vadă forța noastră reală”

„Din punctul meu de vedere, domnul Bolojan trebuie să facă un singur lucru și simplu, să înțeleagă că nu este dictator, să înțeleagă că este premierul unei coaliții, să înțeleagă că această coaliție este formată din partide care au fost trimise în Parlament de către oameni și reprezintă electorate, poate diferite, dar electorate, categorii de cetățeni, care au dorințele lor, nevoile lor și care trebuie acoperite”, a afirmat Adrian Câciu.

El a adăugat că încă speră în forța dialogului, dar a precizat că dacă acest lucru nu se va întâmpla nici în perioada următoare, atunci premierul Bolojan va vedea „forța reală” a partidului condus de Sorin Grindeanu.

„Cred că putem să avem dialog în continuare, adică aș vrea să fiu optimist, dar chestiunea asta radicală pe care o pune pe masă nu ține și sper să nu fim puși în situația să se vadă care este forța reală a PSD”, a adăugat social-democratul.

Adrian…

Citeşte mai mult

Comentează

Your email address will not be published.