Mircea Rednic a suferit un infarct și a fost operat de urgență

Antrenorul Mircea Rednic (61 de ani) a suferit un infarct și a fost operat în cursul zilei de miercuri.

Mircea Rednic a suferit un infarct și a fost operat

Antrenorul Mircea Rednic, în vârstă de 61 de ani, a suferit un infarct și a fost supus unei intervenții chirurgicale.

Acesta a avut probleme și în timpul meciului cu FCSB, câștigat de echipa lui, UTA, cu 2-1, dar și în următoarele zile, potrivit Playsport.

Astfel, el a luat hotărârea să efectueze un control de specialitate, iar medicii i-au spus că trebuie operat de urgență, ceea ce s-a și întâmplat în cursul zilei de miercuri.

„Mulțumim lui Dumnezeu că Mircea e bine. Am discutat cu el în urma cu câteva minute. Intervenția a avut loc în jurul prânzului.

Totul a început din prima repriză cu FCSB, iar la pauză s-a simțit rău. Începuse să aibă dureri în piept. Și-a mai revenit, iar victoria l-a făcut să treacă pentru moment peste aceste probleme. Dar,…